Menu
Ugens hjemmekampe BSF
September 2017
18.
mandag
19.00
BSF
1 - 2
Herrer
M+32
M+32 Øst • Øst
Ballerup, Kunstgræs
Frem
Ballerup, Kunstgræs
19.
tirsdag
18.00
BSF (1)
4 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
Ishøj IF
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
20.
onsdag
17.45
BSF (1)
livescore
0 - 5
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
FC Roskilde (Øst 1)
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
20.
onsdag
18.00
BSF (2)
livescore
1 - 4
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 12B - 8-mandsbane
Rosenhøj BK
Ballerup Idrætspark
Bane 12B - 8-mandsbane
20.
onsdag
18.00
BSF
3 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Fløng-Hedehusene
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
20.
onsdag
18.00
BSF
livescore
2 - 5
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Vallensbæk IF
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
20.
onsdag
18.30
BSF
livescore
7 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger 2 (02) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 1
Team Vest
Ballerup Idrætspark
Bane 1
21.
torsdag
17.30
BSF
1 - 4
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
Fløng-Hedehusene Fodbold
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
21.
torsdag
18.00
BSF (2)
3 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
Hareskov IF
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
21.
torsdag
18.30
BSF
livescore
3 - 6
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
Holbæk B&I
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
21.
torsdag
19.00
BSF
1 - 3
Herrer
M+40
M+40 Øst • P1
Ballerup, Kunstgræs
Greve Fodbold
Ballerup, Kunstgræs
22.
fredag
18.00
BSF
0 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
LSF
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
lørdag
09.30
BSF
Omklædning 15
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Hareskov IF
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
lørdag
10.00
BSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
Jyllinge FC
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
10.30
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 7
Måløv BK
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 7
23.
lørdag
11.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Solrød FC
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
lørdag
11.00
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Haslev FC
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
12.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
Senior
Kvindeserie Øst • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
Greve Fodbold
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
23.
lørdag
12.00
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Køge BK
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
12.15
BSF
Omklædning 15
livescore
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 1
Stenløse BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 1
23.
lørdag
13.00
BSF
Kvinder
Senior
3F Ligaen 2017/18 • 3FL
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Fortuna Hjørring
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
23.
lørdag
14.15
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
BK Friheden
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
23.
lørdag
15.15
BSF
livescore
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Herlev IF
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
24.
søndag
10.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 7
Høje Tåstrup IF
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 7
24.
søndag
10.36
BSF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Sengeløse GI
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
10.36
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
Jyllinge FC
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
10.54
BSF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Greve Fodbold
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
10.54
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
11.12
BSF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
11.15
BSF
Omklædning 20 Fridrætten
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
IS Skævinge
Omklædning 19 Fridrætten
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
24.
søndag
11.48
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
Jægerspris IK
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
12.06
BSF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Orient GI
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
12.42
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Rudersdal Boldklub
Ballerup Idrætspark

Følg BSF på Facebook

Instagram #bsfodbold

Twitter bsfodbold

Facebook

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.