Menu

  • U11 Drenge
    Ny sejr i spændende kamp
  • Herresenior 1
    Forrygende comeback gav sejr i lokalopgør
  • U11 Drenge
    Super sæsonstart: Storsejr til U11-1 over Farum
  • U14 Drenge
    U13 og U14 går sammen

  • Kvinder 3F Liga
    Topkamp i "gryden" onsdag
  • Kvinder 3F Liga
    Ganske enkelt imponerende i det nordjyske
  • U11 Piger (06-07)
    God start på turneringen!
  • Kvinder 3F Liga
    3 kolde i kassen, gav 3 vigtige point

  • Klubnyt
    Tekniktræning på BSF Talentcenter.
  • Klubnyt
    Træner søges til kørestolsfodbold
  • Klubnyt
    Statister søges til film
  • Klubnyt
    Indkaldelse til ordinær Generalforsamling 2016
Hjemmebanekampe Ballerup Idrætspark
August 2016
29.
mandag
18.45
BSF
4 - 3
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Rosenhøj BK
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
30.
tirsdag
18.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (05) • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Jyllinge FC
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
30.
tirsdag
18.30
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01) • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
Frederiksværk Fodbold Klub
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
30.
tirsdag
18.45
BSF (1)
Omklædning 12
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Lellinge IF
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
31.
onsdag
18.15
BSF
Omklædning 3 (Stadion)
Kvinder
Senior
3F Ligaen 2016/17 • 3FL
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Brøndby
Omklædning 4 (Stadion)
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
September 2016
1.
torsdag
17.30
BSF
Omklædning 17
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Brøndbyernes IF
Omklædning 18
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
1.
torsdag
19.00
BSF
Omklædning 17
Herrer
Veteran
Veteran Øst • Øst
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
Greve Fodbold
Omklædning 18
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
2.
fredag
18.00
BSF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (03) • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Herstedøster IC
Ballerup Idrætspark
3.
lørdag
10.00
BSF (3)
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
B. 1973, Herlev
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
3.
lørdag
11.00
BSF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 8
Mosede BK
Ballerup Idrætspark
Bane 8
3.
lørdag
11.00
BSF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 5
Værløse BK
Ballerup Idrætspark
Bane 5
3.
lørdag
11.00
BSF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 6
Brøndbyernes IF
Ballerup Idrætspark
Bane 6
3.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (01) • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
Svebølle BI
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
3.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Bane 12A - 8-mandsbane
Greve Fodbold (1)
Ballerup Idrætspark
Bane 12A - 8-mandsbane
3.
lørdag
12.00
BSF
BSF Talentcenter (TOP DK Hallen)
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (01) Efterår • P1
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
AB 2
Omklædning 3 (TOP DK Hallen)
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
3.
lørdag
13.00
BSF
Omklædning 1 (Stadion)
livescore
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Liria FK
Omklædning 2 (Stadion)
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
3.
lørdag
13.30
BSF
BSF Talentcenter (TOP DK Hallen)
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (03) • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
LSF
Omklædning 4 (TOP DK Hallen)
Ballerup Idrætspark
Topdanmark Hallen
3.
lørdag
15.30
BSF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 1
Kr. Værløse IF
Ballerup Idrætspark
Bane 1
4.
søndag
11.00
BSF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 12A - 8-mandsbane
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Ballerup Idrætspark
Bane 12A - 8-mandsbane