Menu

U13 Drenge (05), Hold 3

Foto: Iben Bagge/februar 2017

Ballerup-Skovlunde Fodbolds U13 drengeafdeling tilbyder fodboldtræning for drenge født i årgang 2005.

Vi er ca. 35 drenge, der elsker at spille fodbold. Vi har hold i flere rækker, så der er plads til dig hos os uanset erfaring og niveau! 

Vi gør meget ud af det sociale og at skabe oplevelser. Vi har derfor både arrangeret træningslejre med eller uden overnatning samt arrangeret ture til LM i Fredericia og Pinsecup i Nykøbing Falster samt en masse sociale arrangementer for hele årgangen - alt dette i løbet af 2017.

Alle drenge på årgangen har desuden også tre T-shirts, strømper, shorts og en træningstrøje, så vi alle ser ens ud til træning. 

Hvis du har lyst til at komme og spille fodbold med os, vil det være en fordel at kontakte vores årgangskoordinator og aftale, hvornår du kan komme forbi og være med.

Træningstider efterår 2017:
Tirsdag 18:00-19:30 på bane 8A (bagved klubhuset)
Torsdag 18:00-19:30 på bane 12A (ved flyvepladsen)

Herudover bliver der arrangeret teknik træning, hvor vi kommer tilbage med program, når det er planlagt.

 

Holdsport.dk:

Vi benytter os af Holdsport.dk, hvor du kan tilmelde og afmelde dit barn i forbindelse med træningsdage, stævner og diverse arrangementer. Når du bliver meldt ind i klubben, aktiverer vi dig og dit barn på Holdsport.dk. 

Det er vigtigt, at gøre brug af Holdsport.dk, således at årgangskoordinatoren og trænerne på holdet kan tilrettelægge træning, stævner og arrangementer bedst muligt for dit barn. Her modtager du også alt øvrig information fra klubben, årgangskoordinatoren samt trænerne på holdet.

Ind- og udmeldelse:

Ind- og udmeldelse i BSF foregår online ved at benytte linket nedenfor. Her fremgår også kontingentpriserne på de forskellige årgange.

Ind- og udmeldelse

Vi vil gerne takke vores sponsorer - husk at støtte dem, de støtter os.

Sponsorer U13 Drenge (05)

Næste kampU13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
27. aug
Kl. 11.00
Ballerup Idrætspark
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår - Pulje 2

U13-3 Drenge (05)

Årgangskoordinator
profilepic
Morten Skovboe
Holdleder
profilepic
Tim Reerman
Ungtræner
profilepic
Numan Bashir
WEB/SOCIALE MEDIER
profilepic
Iben Bagge

StillingU13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Jyllinge FC 1 1 0 0 3
2 Svogerslev BK 1 1 0 0 3
3 BSF 1 0 1 0 1
4 Fløng-Hedehusene 1 0 1 0 1
5 Himmelev-Veddelev BK 1 0 0 1 0
6 Albertslund IF 1 0 0 1 0
Sponsor nyt
Skovlunde maleren ny sponsor for U16-1 piger
Sponsor nyt
ECO STEAM AUTO - Nyt spilletøj til U10 drenge
Sponsor nyt
GUNDSØ ENTREPRENØR - Sponsor U12-2 Drenge
Sponsor nyt
FAIR - Ny sponsor for U12-1 Drenge
BSF hjemmekampe i Ballerup Idrætspark
August 2017
23.
onsdag
17.30
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Allerød Fodbold Klub
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
23.
onsdag
17.45
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
B. 1973, Herlev
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
onsdag
18.30
BSF
Omklædning 15
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 6
Ishøj IF
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 6
23.
onsdag
19.00
BSF (2)
Omklædning 15
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
Farum BK (2)
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
23.
onsdag
19.00
BSF
Omklædning 17
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
FC Ballerup
Omklædning 20 Fridrætten
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
23.
onsdag
19.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Brøndbyernes IF
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
24.
torsdag
17.30
BSF
Omklædning 15
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
Svogerslev BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
25.
fredag
18.30
BSF
Omklædning 17
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Efterår (01-02) • P1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
FFB
Omklædning 15
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
26.
lørdag
10.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Gladsaxe-Hero BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
26.
lørdag
10.30
BSF (2)
Omklædning 12
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
BSF (1)
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
26.
lørdag
10.36
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Sengeløse GI
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
10.54
BSF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Greve Fodbold
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
BK Friheden
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.48
BSF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.48
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 1 (02) efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 1
B93
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 1
26.
lørdag
12.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
Måløv BK
Omklædning 17
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
26.
lørdag
12.24
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
BSF (1)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
13.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U16
U16 Piger 2 (02) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 5
Lynge-Uggeløse IF
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 5
26.
lørdag
13.00
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Køge BK
Ballerup Idrætspark
27.
søndag
10.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 6
Taastrup FC
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 6
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Himmelev-Veddelev BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Greve Fodbold
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13C - 8-mandsbane
Herlev IF
Omklædning 17
Ballerup Idrætspark
Bane 13C - 8-mandsbane
27.
søndag
11.30
BSF (2)
Omklædning 12
Kvinder
U18
U18 Piger Øst (00-01) efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
Brøndbyernes IF (2)
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
27.
søndag
12.00
BSF
Omklædning 1 (Stadion)
Kvinder
U18
U18 Piger DM 2017/18 • DM
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Team Viborg
Omklædning 2 (Stadion)
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.